Z izposojo opreme za dojenčke do velikih prihrankov

Trenutek, ko mlada starša z dojenčkom v naročju prvič prestopita prag njihovega doma, je za marsikoga najlepši trenutek v življenju. V prvem obdobju otrokovega življenja brez določenih pripomočkov ni mogoče shajati. Izposoja opreme je poteza, za katero vam bo denarnica hvaležna.

Trenutek, ko mlada starša z dojenčkom v naročju prvič prestopita prag njihovega doma, je za marsikoga najlepši trenutek v življenju. V prvem obdobju otrokovega življenja brez določenih pripomočkov ni mogoče shajati. Izposoja opreme je poteza, za katero vam bo denarnica hvaležna.

Zakaj se izposoja opreme splača?

»Dojenčki ne potrebujejo stvari, temveč ljubezen in toplino,« marsikdo rad poreče. Gotovo drži, da starši določene stvari »za dojenčka« kupujemo bolj za svojo dušo in s tem ni nič narobe. Vseeno pa  obstajajo določeni pripomočki, brez katerih življenje z novorojenčkom ni mogoče, oziroma je vsaj močno oteženo. Ne glede na to, kako zelo nujni so ti pripomočki v prvih dneh, tednih, mesecih življenja z dojenčkom, je njihova cena pogosto zelo visoka. To je še posebej hud udarec ob dejstvu, da to opremo potrebujemo zgolj par mesecev ali celo nekaj tednov. Iz tega razloga je izposoja opreme bolj logična poteza kot nakup, saj izposoja predstavlja zgolj delček stroška nakupa.

Kaj si lahko izposodite?

Izposoja opreme za dojenčke je tudi v Sloveniji čedalje bolj popularna. Na voljo so različni pripomočki, za katere bi sicer morali odšteti veliko (pre)več denarja.

Izposoja opreme je mogoča že v času, še preden se otrok sploh rodi. Takrat bodoči starši radi uporabljajo merilnike srčnega utripa. Ti zaznajo in posnamejo prve zvoke dojenčka v maternici, kar je lahko čudovit spomin za kasnejša leta.

Včasih mladim mamicam, tudi, če dojijo, enostavno ne znese, da bi otroka podojile za vsak obrok. V tem primeru pride prav električna črpalka za mleko, s katero si lahko mama mleko načrpa in shrani, da lahko otroka nahrani kdo drug. Pri pripravi obrokov pride prav tudi grelnik stekleničk. Za spremljanje otrokove teže, še posebej, če je ta problematična, je priporočljiva izposoja tehtnice za dojenčke.

Čeprav bi si to morda želeli (ali pa tudi ne), novopečeni starši ne morejo vsake sekunde preživeti s svojim dojenčkom. V tem primeru pridejo prav orodja za spremljanje dogajanja na daljavo, kakršne so na primer elektronske varuške. Na voljo za izposojo so tudi monitorji za spremljanje dojenčkovega premikanja in monitorji zaznavanja dihanja.

Vse to staršem pomaga, da mirne duše opravljajo svoje naloge v času, ko otrok spi, brez da bi nenehno pogledovali, kaj se dogaja z njim. Zvečer, ko se tudi starša odpravita v posteljo, pa je dobro, da imata otroka čim bližje ob sebi. Pri tem jima pomaga obposteljna posteljica za dojenčka. Običajno je ta posteljica na mamini strani postelje, da lahko ponoči otroka podoji, brez da bi morala vstati iz postelje. Poleg tega se s fizično bližino med mamo in otrokom tke vez za celo življenje. Še več, ta bližina celo prispeva k bistvenemu zmanjšanju tveganja za pojav nenadne smrti v zibki.

Kje so prihranki največji?

Kar se tiče opreme za dojenčke, se izposoja v skoraj vseh primerih bolj splača kot nakup. Največ pa lahko prihranimo pri kosih, ki so sicer novi zelo dragi, ali ki jih bomo uporabljali zelo kratek čas. Dober primer je obposteljna posteljica, v kateri lahko otrok spi največ do dopolnjenega šestega meseca starosti, nato pa jo preraste. Ker je cena nove posteljice lahko tudi do desetkratnik cene izposoje, je izposoja opreme v tem primeru gotovo bolj logična rešitev. Enako je na primer z merilnikom srčnega utripa za nerojenega otroka, ki ga lahko uporabljamo nekje od 12. tedna pa do konca nosečnosti.

Ko v družino pride dojenček, je razumljivo, da ga želimo zasipavati z ljubeznijo in pozornostjo, pa tudi z vsemi stvarmi, ki jih potrebuje. Za bolj denarnici prijazne prve mesece z novorojenčkom namesto nakupa raje razmislite o izposoji opreme. Tako boste lahko svoj čas in denar namenili tistemu, kar resnično šteje – družini.

Oznake:

Komentiraj